Eerlijke en duurzame handel, je komt er meer mee in aanraking dan je denkt. Zelfs in onze gemeente kom je er mee in contact.
Tijdens De Faire Ronde ontdek je lokale handelaars en bedrijven, verenigingen en organisaties, producenten en consumenten met LEF*. LEF staat voor Lokaal, Ecologisch en Fair denken en doen. Zo werken ze elk mee aan een duurzame en eerlijke samenleving.
Benieuwd naar faire locaties die fairtrade verkopen of gebruiken? Die produceren volgens de principes van de agro- of bio-ecologie? Of die bewust inzetten op repair, share en hergebruik?
Neem dan op zaterdag 10 mei 2025, World Fair Trade Day, deel aan De Faire Ronde. Een wandeltocht langs faire locaties in Diksmuide die lokaal, ecologisch en fair denken en doen. Zo werken we als Faire Gemeente mee aan een eerlijke en duurzame samenleving!
Wil je meer te weten komen over de Faire Ronde? Neem dan zeker een kijkje op hun website.
In Diksmuide hebben we gekozen voor een korte wandeling langs organisatie met LEF in het centrum.
Kom tussen 13u30 en 15 uur je stickerkaart en plannetje ophalen aan de stand op de Grote Markt (of download ze hier op de pagina) en ga op ontdekking langs de verschillende organisaties met LEF doen. Zo verzamel je je stickers.
Is je kaart vol? Geef de kaart af bij de Oxfam Wereldwinkel en ontvang een bonnetje voor een gratis pannenkoek op de Grote Markt.