De koninginnen van de Aziatisch hoornaar ontwaken in het voorjaar. Na de winter zijn ze uitgehongerd en gaan ze op zoek naar suikerrijk voedsel. Nadat ze voldoende zijn aangesterkt, beginnen de koninginnen met de bouw van een primair nest. Vanaf juni - juli bouwen ze nog een groter nest, hun secundair nest.
Om te verhinderen dat er veel nesten worden gebouwd, willen we zo veel mogelijk koninginnen vangen die net wakker zijn geworden en op zoek zijn naar voedsel. We doen dat met een lokdoos.
Lokdooscampagne
De milieudienst voert campagne en stelt lokdozen ter beschikking voor burgers die een steentje willen bijdragen. Een lokdoos kan je eenvoudig aanvragen door een mailtje te versturen naar milieu@diksmuide.be of schrijf je in via onderstaand inschrijvingsformulier.
Infomoment
Het infomoment ging door op 19 maart in de aula van het Blankaartkasteel (Iepersteenweg 56). In 2026 is er geen nieuw infomoment meer voorzien.
De informatie rond het infomoment voor de campagne in 2027, kun je hier binnenkort terugvinden.
Aanvraag lokdoos
De lokdozencampagne was een groot succes dit jaar. Door de grote vraag naar lokdozen, zijn er helaas geen dozen meer beschikbaar.
In het najaar starten we met de reservatie voor de lokdozencampagne in 2027. Het reservatieformulier kan je dan hier terugvinden.